Plastic round bucket, 1,2 liter
Technical Details
| item number | 03-0001-00-02-50-004 |
| title | Plastic round bucket |
| nominal volume | 1,2 l |
| overrun volume | 1,3 l |
| colour | white |
| material | PP |
| weight | 37 g |
| UN approval | none |
| height outside | 132,0 mm |
| Diameter bottom outside | 105,0 mm |
| Diameter top outside | 132,0 mm |
| mouth | 132,0 mm |
| stackable | yes |
| nestable | yes |
| food safe | yes |
| handle | plastic handle |
| authenticity | at body |
| pallet unit | 2.208 item. |
Accessories
Similar Articles